Ära jää ettevõtjana e-arve taha toppama!

Riigi raamatupidamine läks 1. juulist 2019 täielikult üle e-arvetele. See tähendab, et avalikule sektorile saavad ettevõtted ja ka muud juriidilised isikud arveid ainult e-arvetena saata.

Avalik sektor ehk siis (lasteaiad, koolid, Töötukassa, Eesti Raadio ja Eesti Televisioon, spordikoolid, teatrid, noorte-, huvi- ja päevakeskused jne). Veel kuuluvad avalikku sektori riigi ja kohaliku omavalitsusse äriühingud, näiteks Tallinna Linnatranspordi AS ja Ida-Tallinna Keskhaigla AS.

Mis on e-arve?

E-arvetest on tegelikult räägitud juba aastaid. E-arve on fail, milles olevat infot suudab arvuti automaatselt lugeda ja andmed on arvutite vahel masinloetavad. Praegune levinud pdf-arvete käsitlemine on väga ajakulukas. Selleks, et info pdf-arvelt arvutisse vajalikesse programmidesse jõuaks, tuleb seda käsitsi sisestada. Käsitsi sisestamiseks on vaja aga inimese aega ja tihti prinditakse arve veel lauale. E-arve puhul jääb see etapp vahele!

Tänu omavahelise andmete liikumisele ja ilma inimese sekkumiseta kulub tööle vähem aega ja tekib vähem vigu. Vähem vigu aga tähendab suuremat kasumit. Seega võib öelda, et ajavõit on kõige suurem kasu. Lisaks vähendab e-arvete kasutuselevõtt raamatupidajate töökoormust ning aitab ettevõttel kokku hoida kuludes ning ükski arve ei saa kaduma minna. Enam ei saa öelda, et e-arve on kaduma läinud, kuna infovahetus toimub otse süsteemide vahel. Vähem vigu, rohkem aega – kõlab ju hästi!

Veel kord! E-arve ei ole pdf-arve kujul saadetav arve, kuigi see liigub samamoodi elektroonselt. Pdf-arve andmed tuleb programmi sisestada käsitsi ja see ei ole masinloetav tegevus. Tegemist on lihtsalt elektrooniliselt väljastatud arvega ehk e-posti teel saadetud pdf-arvega.

E-arve operaatorid

Miks ja kuidas valida operaatorit ja mis vahet neil üldse on, võib tunduda algul üsna segane. Siinkohal ei hakka me soovitama ega võrdlema, sest igal operaatoril on oma sihtgrupp. Nimetagem siis ära, et suuremateks e-arve operaatoriteks on Omniva, Telema ja Fitek. Tegemist on operaatoritega, kelle lahendused sobivad suurematele ettevõtetele, kus arveid kinnitab mitu inimest. Kui aga on soov saata e-arve partnerile otse panka, siis seda võimalust pakub näiteks Omniva. Omniva on ka AccountStudio koostööpartner.

AccountStudiol on pikaajaline kogemus äritarkvara ja erilahenduste loomisel. Me mõistame, mida meie kliendid vajavad ning oskame välja töötada just sellise lahenduse, mis teeb klientide äriprotsessid tõhusaks ja kiireks. Oleme loonud kõigile tasuta kasutamiseks tarkvaralahenduse MinuKonto, et ka väiksemad ettevõtted ja muud juriidilised isikud saaksid avalikule sektorile e-arveid saata. AccountStudio on e-arve operaatoriks väiksematele ettevõtetele ja muudele juriidilistele isikutele.

MinuKonto on liidestatud AccountStudio raamatupidamisprogrammiga, mis võimaldab meie klintidel e-arvete saatmist otse programmi. E-arvete saatmiseks aga ei pea olema liidestatud ühegi raamatupidamisprogrammiga! Lisaks e-arvete saatmisele on MinuKonto mugav keskkond arvete koostamiseks ja haldamiseks.

Kui sinu klientide seas on avaliku sektori asutusi, siis oled sa omadega pisut kimpus ja pead otsustama. Selleks, et saaksid avalikule sektorile e-arve saata, pead sa operaatori valima, kelle kaudu e-arve saata. Seega tuleb teha valik lähtuvalt oma e-arvete saatmise mahust ja vajadusest.

MinuKonto kekkond sulle parim e-arve saatmiseks 

  • Turvaline.
  • Mugav ja lihtne kasutada.
  • Korrektne arvepõhi.
  • Saad saata piiramatus koguses tasuta e-arveid.
  • Saad saata piiramatus koguses tasuta pdf arveid.
  • Liidestus AccountStudio raamatupidamisprogrammiga.
  • Arved on alati käepärast.
  • Operaatorina pakume turvalist teenust. Tasuta.

Tutvu MinuKonto võimalustega siin ja loo omale MinuKonto keskkonnas e-arvete saatmiseks konto. Olemas ka lihtne piltidega juhend.

Kui oled MinuKonto keskkonnas vastavad seadistused teinud, arve koostanud, siis vajuta arve kohal nuppu “Saada e-arve”.

Tähelepanu! Kui sinu firma on meie raamatupidamise klient, siis võta meiega ühendust enne, kui lood MinuKonto keskkonnas kasutajakonto. Siis oskame ladusalt sinu kasutajakonto loomise seostada sinu firmaga meile juba olemas olevate andmetega.

MinuKonto tarkvaralahendus on TASUTA kasutamiseks kõigile!

MinuKonto aktiveerimiseks või muude küsimuste korral võtke meiega ühendust info@accountstudio.ee või +372 680 6054.